Која је сврха Д3 Геар у мом аутоматском мењачу?

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 2 Април 2021
Ажурирати Датум: 14 Може 2024
Anonim
Која је сврха Д3 Геар у мом аутоматском мењачу? - Ауто Поправка
Која је сврха Д3 Геар у мом аутоматском мењачу? - Ауто Поправка

Садржај

Савремени аутомобили сваке године добијају све више и више функција.

Неке функције су неопходније од других, али свака функција игра улогу ако погледате изблиза.

Једна од ових „чудних“ карактеристика је, како би многи рекли, Д3 мењач у аутоматским мењачима.

Већина нас никада раније није користила ову опрему, а вероватно то неће радити ни у будућности. Али која је сврха ове опреме Д3 и у којим ситуацијама треба да се користи? У овом чланку ћемо проћи кроз све о Д3 мењачу: неке неопходне информације, његово значење и неке друге опште информације о аутоматском мењачу. Хајде да почнемо!

Д3 Зупчаник Значење и сврха

Д3 мењач је скраћеница за Дриве 3, што значи да када одаберете ову брзину, мењач закључава аутоматски мењач у 3. брзини.

„Али ја имам аутоматски мењач и немам ручни мењач са зупчаницима!“ Можда мислите. Па, чак и ако је ваш мењач аутоматски, у њему су и зупчаници. Једина разлика је у томе што постоји управљачка јединица са хидрауличном пумпом и неким вентилима који се пребацују уместо вас сами.


ПОВЕЗАНО: Симптоми лошег неутралног сигурносног прекидача

Која је сврха Д3 брзине онда?

Па, постоји много различитих ситуација у којима би требало да користите зупчаник Д3. Ако живите у хладнијој земљи са снегом и ледом, вероватно вам је познатија ова опрема него ако живите у топлијој држави.

Ако се возите клизавим и стрмим брдом, можда ћете желети да онемогућите систем АБС / ЕСП и одаберете Д3 брзину како бисте били сигурни да мењач не мења брзину док се гуме врте, узрокујући пад брзине и одлазак заглавили сте се у блату или снегу.

Друга честа ситуација је када се возите низ дугачко брдо. Ако одаберете Д3 брзину, она се закључава у трећу брзину. Проблем аутоматских мењача је тај што често раде на малим обртајима, а кочница мотора готово да и не постоји. То је предност ручног мењача: увек имате директан контакт са погонским точковима, а мотор вам помаже да кочите брзину уместо да непрестано притискате папучицу кочнице.


Међутим, ако сте изабрали зупчаник Д3 док се возите низбрдо, довешће ваш мотор до већег броја обртаја, што ће проузроковати већи повратни притисак и кочење мотором, и више ће деловати као ручни мењач. Тако сте у стању да смањите и контролишете брзину помоћу мотора. Ово штеди гориво и пуно кочења када се на велике релације возите низбрдо.

Многи возачи камиона користе ову методу да закључају нижи степен преноса током вожње низбрдо како би спречили прегревање кочионих плочица и уштедели мало горива. У најгорим случајевима, прегрејане плочице кочница могу проузроковати отказивање кочница, што може довести до опасне ситуације, посебно при спуштању низбрдо, као што можете претпоставити. Такође вам штеди скупе трошкове поправке приликом замене кочионих дискова и кочионих плочица у гаражи.

Предности коришћења Д3 опреме

  1. Смањићете километражу приликом спуштања низбрдо
  2. Смањићете трошкове поправке кочница приликом спуштања низбрдо
  3. Даће вам већу контролу када вам се аутомобил заглави или пролази лошим теренима
  4. Омогућиће вам већу контролу на клизавим површинама
  5. Биће лакше за управљање ако вучете друго возило иза себе

Шта је са осталим зупчаницима Д1, Д2, Д4 на мом мењачу?

Исто се односи на ове брзине, а једина разлика је брзина мењача. Број иза њега говори вам који преносник треба закључати. Слово Л означава Лов, што је у већини случајева нижи степен преноса од првог степена преноса.


Па, која је опрема најбоља?

Ово зависи од ситуације и приликом избора морате да користите здрав разум како бисте осигурали да се мотор не окреће превисоко или прениско. Такође зависи од тога који преносни однос имају ваш преносник и осовина, па је немогуће дати тачан одговор за све моделе аутомобила.

Међутим, ако заглавите у снегу, вероватно ћете желети да одаберете најнижу или другу брзину како бисте спречили пребрзо окретање точкова. То ће довести до тога да се точкови заврте у снегу, а ви ћете заглавити још више него раније.

Ако возите узбрдо по клизавој површини, можда ћете желети да одаберете брзину Д3 или Д4. Ако желите да је користите као моторну кочницу, мораћете сами да испробате да ли 2., 3. или 4. брзина даје најбољу кочницу мотора без превелике брзине. Препоручени број обртаја у минути је око 3000 о / мин низбрдо, а чак можете и више ако је брдо изузетно стрмо.

Закључак

Како дубље улазите у тему, Д3 пренос је савршен за многе различите ситуације, ако знате када да га користите. Ове информације могу вам уштедети много новца избегавајући потребу за заменом кочионих плочица и дискова, посебно ако живите у подручју са лошим тереном или стрмим брдима. Такође вас може спасити ако икада запнете са аутомобилом у блату или снегу.

Надам се да сте научили неке ствари из овог чланка и да се осећате угодно користећи ову опрему у своју корист. Ако имате додатних питања о овој теми на која бисте желели да одговорите, молимо вас да коментаришете у наставку и одговорићу на сва ваша питања што је пре могуће. Ако имате додатних питања, можете погледати остале наше постове помоћу функције претраживања на нашој веб страници.