15 питања која треба поставити пре куповине половног аутомобила

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 3 Април 2021
Ажурирати Датум: 14 Може 2024
Anonim
Установка инсталляции. Монтаж водонагревателя. Ошибки.
Видео: Установка инсталляции. Монтаж водонагревателя. Ошибки.

Садржај

Куповина половног аутомобила могла би представљати огроман ризик ако нисте врло пажљиви. То је углавном због тога што не знате историју аутомобила, а ако немате среће, то би могла бити врло скупа прича ако претходни власник није потпуно транспарентан са проблемима на аутомобилу.

Срећом, можете поставити неколико питања пре него што купите аутомобил како бисте драстично смањили ризик од погрешног куповине аутомобила.

Почнимо са брзим прегледом питања, а даље у чланку ћемо детаљније објаснити свако питање.

Питања која треба поставити пре куповине половног аутомобила

  1. Зашто продајете свој аутомобил?
  2. Да ли је раније било у несрећи?
  3. Постоје ли записи о милажи?
  4. Да ли имате извештај о историји услуга?
  5. Да ли је аутомобил раније позиван?
  6. Да ли аутомобил има резервну гуму и дизалицу?
  7. Када је замењен разводни ремен?
  8. Да ли имате царфак аутомобила?
  9. Пуши ли аутомобил пуно?
  10. Да ли је оригинална боја?
  11. Могу ли то узети за пробну вожњу?
  12. Могу ли показати ауто свом механичару?
  13. Могу ли проверити испод хаубе?
  14. Колико претходних власника?
  15. Можете ли направити бољу цену?

Ова горња питања су апсолутно најважнија питања која треба поставити пре куповине половног аутомобила. Сада ћемо ући у свако питање мало више да бисмо објаснили свако од њих.


Зашто продајете свој аутомобил?

Питање власника зашто продаје аутомобил често је одлична идеја. Ако га продавац прода јер зна да аутомобил има озбиљан проблем, вероватно вам неће рећи, али неки људи су врло искрени, па би можда вредело покушаја.

Слушајући њихову причу, често можете схватити и друге ствари о историји аутомобила.

Да ли је раније било у несрећи?

Питајте да ли је аутомобил раније учествовао у било каквим озбиљнијим несрећама. Ово бисте такође требали сами проверити пажљивим погледом на посао фарбања и видети да ли примећујете разлике у боји између делова.

Није лако добити исту боју на префарбаним деловима, јер ће оригинална боја бити избељена након неког времена. Такође, проверите да ли има знакова оштећења од поплаве, гледајући у простирке да ли постоје трагови након нивоа воде.

ПОВЕЗАНО: Да ли да поправим или заменим свој аутомобил?

Постоје ли евиденције о километражи?

На несрећу, дешава се да људи промене километражу на пређених километара пре него што продају аутомобил. Да бисте то спречили, можете да проверите да ли постоје документовани подаци о километражи са датумом. То може бити инспекција или службе, где се километража често бележи.


Можете покушати да израчунате да ли је километража реална за датум на који су извршене инспекције или услуге.

Да ли имате извештај о историји услуга?

Пре куповине половног аутомобила увек проверите сервисну историју. Уверите се да су све промене уља извршене тачно у заказаном сервису или пре њега.

Ако не знате тачну километражу на којој је требало заменити уље, обратите се свом продавцу. Ваш продавац ће вам дати тачан одговор гледајући у њихов рачунарски програм и не доносећи никакве претпоставке.

Такође проверите да ли има знакова свећице, филтра за ваздух мотора, замене филтера за гориво и уверите се да су извршени у складу са распоредом.

Да ли је аутомобил раније позиван?

Истражите мало да бисте сазнали да ли је аутомобил раније позиван на неке важне поправке. Увек је добра идеја питати свог продавца да ли је аутомобил повучен, али није поправљен.

Многи трговци опозивају аутомобиле и обављају неопходне поправке бесплатно ако постоји проблем од када је аутомобил био нов.


Да ли аутомобил има резервну гуму и дизалицу?

Питајте да ли је аутомобил опремљен резервном гумом, комплетом за кварење и дизалицом. Ако их аутомобил нема, можда ће бити тешко пронаћи нове по разумној цени. Најјефтинији начин је потражити половне делове на отпаду.

Ако након куповине аутомобила нема резервне гуме или дизалице, побрините се за повољнију цену за покривање куповине резервне гуме и дизалице.

ПОВЕЗАНО: Како прегледати половни аутомобил пре куповине

Када је замењен разводни ремен?

Ако је возило опремљено разводним ременом, врло је важно утврдити када је зупчасти ремен последњи пут замењен. Зупчасти каиш би требало заменити у одређеном распореду, што може коштати негде између 1000 и 2000 долара, па ако није замењен, мораћете много да цените о цени.

То је тачан разлог због којег многи продају аутомобил пре него што дође време за замену разводног каиша. Ако на време не замените разводни ремен, ризикујете да оштетите цео мотор.

Ако желите да проверите да ли је аутомобил опремљен разводним ременом, можете назвати свог продавца и питати. Да бисте сазнали више о томе када зупчасти каиш треба заменити, можете прочитати овај чланак: Водич за разводни каиш.

Да ли имате Царфак аутомобила?

Питајте да ли власник има Царфак аутомобила да бисте видели историју аутомобила. Ако га власник нема, можете га сами набавити на Царфак страници.

Можете уштедети много новца ако откријете било какве чудне ствари у историји возила, попут било каквих судара или промене километраже.

Постоје и друга места на којима можете пронаћи историју возила, па их обавезно упоредите пре него што донесете одлуку.

Пуши ли аутомобил пуно?

Пуно плаво / сивог или белог дима може бити узрокован истрошеним мотором или оштећеним деловима мотора, а то може бити и скупа поправка, па дефинитивно желите да то питате и проверите сами пре куповине аутомобила.

Лош дим може бити узрокован лошим турбо мотором или истрошеним унутрашњим деловима мотора, што често кошта неколико хиљада долара.

ПОВЕЗАНО: Најбоља места за куповину половних аутомобила у САД-у

Да ли је оригинална боја?

Увек питајте да ли је аутомобил пре фарбан. Пребојани аутомобил често никада неће бити толико добар као оригинална боја, јер ће рђа доћи много брже на префарбане делове.

Нови посао фарбања могао је да се уради и због незгода, па ово дефинитивно желите и сами да питате и проверите.

Могу ли то узети за пробну вожњу?

Питајте да ли можете да повезете аутомобил на пробну вожњу. Увек треба да предузмете дугу и пажљиву пробну вожњу пре куповине половног аутомобила.

Тестирајте аутомобил на свим различитим брзинама, оптерећењима и брзинама да бисте пронашли чудне звукове или нешто што се не би требало понашати као што се понаша. Такође, тестирајте све електричне функције у аутомобилу попут АЦ, електричних прозора итд.

Ако нађете било каквих проблема са аутомобилом, често можете да се цените да бисте мало смањили цену, а можете и да уштедите новац да бисте решили проблеме или купили колачиће за новац.

Могу ли показати ауто свом механичару?

Питајте да ли можете да се одвезете аутомобилом до сервиса да механичар погледа аутомобил. Механичар често зна шта треба тражити и могао би вам уштедети много новца.

Механичар често може да провери испод аутомобила има ли знакова претходних оштећења или неисправних делова.

Сама сам обавила неколико провера аутомобила купаца пре него што их купе. Механичару је често потребно само 10-20 минута да изврши потпуну проверу, па је свакако вредно новца.

ПОВЕЗАНО: Да ли треба да изнајмите или купите половни аутомобил?

Могу ли проверити испод хаубе?

Ако вам продавац не дозволи да погледате испод хаубе, нешто скрива. Па питајте да ли можете да погледате испод хаубе и учините то.

Проверите све течности и стање моторног уља. Ако је уље врло црно, вероватно је време за промену.

Проверите да ли у расхладној течности има уља или је моторно уље млечне боје. То би могло бити узроковано неисправном бртвом главе мотора, која може бити врло скупа за поправак.

Уверите се да су сви нивои течности добри - то може бити знак да је претходни власник бринуо о аутомобилу. Такође проверите да ли уље или расхладна течност цуре у моторном одељку.

Колико претходних власника?

Многи претходни власници могу потписати скривени проблем са аутомобилом и показати да су га многи аутомобили купили и брзо продали када су схватили проблем. То не мора бити случај, то може бити и из других разлога, али то свакако желите размотрити.

Ако имате времена, проверите старост претходних власника. Генерално, старији људи возе опрезније и више воде рачуна о аутомобилу, али не увек.

Можете ли направити бољу цену?

Увек питајте да ли вам продавац може дати бољу цену. Многи продавци постављају вишу цену него што заправо очекују да ће добити јер знају да ће већина људи преговарати.

Наведите све проблеме које сте пронашли у аутомобилу и обавестите продавца о њима. Изненадићете се колико често можете снизити цену само покушавајући!

Закључак

Куповина половног аутомобила може бити ризична ако не знате шта да тражите. Можете знатно смањити ризик пажљивом провером аутомобила и историје аутомобила.

Увек узмите комплетну историју аутомобила код компаније попут Царфак-а или нечег сличног да бисте проверили историју аутомобила.

Ако вам није пријатно да сами проверите аутомобил, увек можете затражити од најближе сервисне радионице да то уради уместо вас. Вероватно ће вам бити више него сретни да вам помогну за малу накнаду.