6 најгорих марки гума за избегавање куповине 2021. године

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 4 Април 2021
Ажурирати Датум: 14 Може 2024
Anonim
WRC 10 vs Dirt Rally 2.0: Which is the best rally game?
Видео: WRC 10 vs Dirt Rally 2.0: Which is the best rally game?

Садржај

Гуме су попут стопала ваше мачке. Морају подржати целокупну структуру возила и помоћи аутомобилу да се ухвати пута.

Ако имате неквалитетне гуме, ваше возило може изгубити управљивост и осетићете велику буку на путу. Поврх тога, морате купити нове гуме на сваких неколико хиљада километара, јер ће се старе брже истрошити.

Постоје стотине марки за производњу гума, али не свака марка производи добре гуме. Неке гуме су јефтине, али њихова ниска цена често значи да нису поуздане.

Једина ствар између пута и аутомобила су гуме - зато је паметно уложити у добар пар гума за своју и безбедност породице.

Због тога је важно да вас не заваравају префињене понуде гума и атрактивне цене. Улажите само у познате произвођаче.

6 најгорих брендова гума за избегавање куповине

  1. Цхаоианг
  2. Гоодриде
  3. Вестлаке
  4. АКС Гуме
  5. Теллуриде
  6. Компас гуме

Постоје хиљаде различитих марки гума које можете изабрати. Неке бисте требали избегавати по сваку цену.


МногоКинески произвођачи развијају пуно брендова за скоро исте гуме. Један од великих произвођача из Кине је Хангзхоу Зхонгце Руббер Цомпани. Пре него што напусте фабрику продају пуно јефтинијих гума без добрих безбедносних провера или тестова.

Јефтине кинеске гуме

Кина сваке године извози у свет 65 милиона гума. Стога ће већина јефтиних гума које ћете наћи на тржиштима бити кинеске производње, што је у целини најгоре.

Без добрих провера безбедности и лоших материјала пре напуштања фабрике, већ је постављен за катастрофу.

Погледајте их и нећете моћи да их разликујете од скупљих брендираних гума произвођача Мицхелин или Дунлоп. Али у томе је ствар. Ове гуме изгледају необученом оку, али нису добре у погледу квалитета, сигурности или издржљивости.

Међутим, постоје неки поуздани кинески произвођачи гума. Али већина не ради добро.

Зашто не бисте требали купити јефтине гуме

Ако мислите да бисте уштедели новац купујући јефтине гуме или настављајући вожњу са старим гумама, требало би да размислите о неким стварима.


1. Сигурност

Највећа брига код јефтиних гума је сигурност. Шта се догађа ако вам гума само експлодирамалим ексером у гуми док возите брзином од 75 мпх? То може проузроковати озбиљну несрећу и ништа што не желите да се деси, иако је ово много вероватније код јефтиних гума него код квалитетнијих гума.

2. Дужи пут кочења

Удаљеност кочења и пријањање између добрих и лоших гума увелико се разликују, што може бити разлика између живота и смрти. То је нешто о чему бисте заиста требали размислити пре куповине јефтиних гума.

3. Трајност

Још један аспект који треба тражити је квалитет и трајност. Јефтиније гуме ће највероватније имати много краћи век трајања. Ако купујете јефтине гуме, морате их чешће заменити и можда нећете уштедети толико новца колико мислите. Јефтине гуме такође имају слабији бочни зид, што лако може довести до замене гумезбог оштећења бочних гума.

4. Животна средина

Јефтиније гуме су често лоше за животну средину. Ово се односи и на окружење произвођача и на хабање путева. Гуме које се брже троше ослобађају више честица у ваздух, што ће на крају уништити животну средину.


Које гуме бисте уместо тога требали купити?

Сад кад знате које су марке најгоре на тржишту, вероватно желите и да знате које марке је боље купити уместо њих? Обично препоручујемо куповину гума познатих марки, често израђених у САД-у или Јапану.

Ево листе марки гума са најбољим перформансама које препоручујемо да купите уместо њих:

  • Мицхелин
  • Добра година
  • Континентални
  • БФ Гоодрицх
  • Бридгестоне
  • Цоопер
  • Нокиан
  • Пирелли
  • Тоио
  • Јокохама